Henna

CO JE HENNA

Henna je prášek z rostliny s názvem Henovník bílý- Lawsonia inermis. Již po tisíciletí se pěstuje pro své hladké podlouhlé listy, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené či hnědo-červené barvy. V něm je obsaženo velké množství zejména červených pigmentů, které se dobře váží s proteiny. Proto se henna používá zejména na barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny. Šťáva z květů se používá jako přísada do kosmetických přípravků. Henna se také využívá pro své léčebné účinky. Regeneruje a zpevňuje vlasy, pomáhá při problémech s lupy a je velice vhodná i při alergiích kůže, mykózách a ekzémech. Je přirozeně antibakteriální a antiseptická.lawsonia-inermis-henna

 

Již ve starověkém Egyptě sloužila k barvení paruk a k mumifikačním účelům, používala se též jako afrodiziakum či protijed. Již od pradávna sloužila pro okrasné účely, především u žen. Na Východě a v dalších zemích je henna nezbytnou součástí kultury. Ženy si nechávají ozdobit ruce a nohy složitými ornamenty a dalšími obrázky, které ztotožňují jejich přirozenou krásu a půvab.

egyptians

NAŠE HENNA

Používáme originální přírodní hennu dováženou z Indie, která je bez barviv, tudíž je HNĚDÁ, nikoliv černá. (Černá henna není skutečnou hennou– může být směsicí čehokoliv, nečastěji indiga a může být skutečně zdraví nebezpečná.) Aplikace je velmi jednoduchá díky balení v kornoutku s úzkým koncem -jemné „blátíčko“ se nanáší přímo z tubičky. Nechá se co nejdéle zaschnout a poté se oddrolí – nejlépe kapesníčkem s použitím oleje (olivový, kokosový, arganový…). 

Hnědá henna vydrží na kůži 7- 10 dní (exponovaná místa jako jsou ruce, na těle – paže, záda, nohy, dekolt – až měsíc) a je vhodná i pro děti či těhotné ženy.

Když je henna čerstvě namalována, má tmavou barvu a je výrazná. Čím déle se nechá na kůži schnout, tím lépe. Po její fixaci a následném smytí je oranžová a postupně začne tmavnout, zhruba třetí den už je krásně hnědá – viz obrázky. 

 Prodej henny: Tubičku, z které lze přímo aplikovat na kůži, můžete zakoupit za 100 Kč na našich workshopech, případně objednat emailem nebo na Facebooku (poštovné 90,- na dobírku do dvou kusů, dále pak dle sazebníku České pošty, balné neúčtujeme).

 

SMYSL MALBY HENNOU

Malování hennou na kůži je jakýmsi rituálním aktem ochrany, souznění, zpětného napojení na své tělo.
Malbou znovuobjevíte svou krásu, vyjádříte na povrchu váš vnitřní pocit, něžnost, smyslnost, ženskost. 
Každá část našeho těla je krásná- pojďme si to společně připomenout, oslavit, vrátit se k sebe-lásce.
Vždyť jen i namalovaná ruka je vědomější, její pohyby ladnější, tetování tím tak připomíná, že v každém okamžiku, ve všem, co děláme, je kouzlo a krása.

INDIVIDUÁLNÍ MALOVÁNÍ OD NÁS PRO VÁS

cenik malovaní

faze na dlanich faze na nohach